Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája – 4024 Debrecen, Kossuth utca 33.

Kérjük, adója 1%-ával támogassa iskolánk alapítványait!

Kossuth Általános Nyelvi Alapítvány

Adószám: 19125572-1-09

Kossuth Általános Sportalapítvány

Adószám: 18546026-1-09

YouTube előnézeti kép

Hagyományainkhoz híven az idén is megünnepeltük a tavaszi Európa napot.

Minden évben más és más feladatot kapnak az osztályok, hogy kreativitásukat és tudásukat láttathassák Európa országainak  ismeretéről. A tavalyi év nagyszabású sikeres ételkóstoltatása után 2017-ben az Erasmus + program „Igyunk  ásványvizet!” kampányához csatlakozva az ötödikesek és hatodikosok az EU országainak gyógyvizeiről készítettek szépen díszített ismertetőkkel teli posztereket.

Az Erasmus+  partnerek (finn, lengyel, német,spanyol, szlovén) pedig a saját országuk gyógyító vízhelyeiről hoztak képeket, ásványvizet  és kedvcsinálót,hogy meglátogassuk ezeket a helyeket.

Mindannyian megkóstolhattuk az egyes országok ásványvizeit és megállapíthattuk, melyik milyen ásványban gazdag, és az mely betegségekre van gyógyító hatással.

Köszönet a nagyon lelkes résztvevő osztályoknak és osztályfőnökeiknek !

@Napló

órarend